AMOT-66-C-125-psi-4023 Amot Датчик давления для цилиндра компрессора 66 °C, 125 psi | 4023
Датчик давления для цилиндра компрессора 66 °C, 125 psi | 4023 AMOT
Артикул «Первый ZIP»:839768
Артикул производителя:AMOT-66-C-125-psi-4023
Наличие
Наличие
Только под заказ.
Ориентировочный срок поставки: уточняйте у менеджера.
Цена
Цена
Требуется запрос производителю.
Ответим на Ваш запрос в течение 5 дней.
Этот товар не поставляется торгующим организациям. Подробнее.
  • AMOT Model 4023 3-Way Pressure Sensing Valve can be used as a 2 or 3-way capacity, pressure sensing valve. This valve is ideal for applications that require compressor suction and discharge pressure sensing at high pressure levels. Dual purpose construction provides a wide latitude of applications and permits easy field adjustment or changeover from trip on falling to trip on rising pressure by changing the port piping and re-adjusting the setting. Trip settings are adjustable in eight ranges from 1.2 bar (18 psi) falling to 524 bar (7600 psi) rising pressure.
    Features and Benefits
    Settings to 524 bar (7600 psi)