722777 Lutze regulated, 120 W DRAN120-48B
Артикул «Первый ZIP»:1351099
Артикул производителя:722777
Доп. код производителя:DRAN120-48B
Наличие
Наличие
Только под заказ.
Ориентировочный срок поставки: от 42 дней.
Цена
Цена
Требуется запрос производителю.
Ответим на Ваш запрос завтра 15.05.2026 в течение дня.
Этот товар не поставляется торгующим организациям. Подробнее.
  • Part No.722777
    TypeDRAN120-48B
    Article on request
    PU1 piece
    Power supply
    regulated, 120 W
    Switchmode power supply, PFC, Single-phase
    Input wide-range input AC 90–132 V, AC 186–264 V, DC 210–370 V
    Output 12 V / 24 V / 48 V, adjustable
  • Number of phases1
    Rated voltage UNAC 115 / 230 V (auto select)
    Operation voltage rangeAC 90–132 V / AC 186–264 V / DC 210–370 V
    Line frequency47–63 Hz
    Rated current IN1.25 A @ AC 115 V / 0.63 A @ AC 230 V
    Inrush current24 A @ AC 115 V / 48 A @ AC 230 V
    Internal fuseT3, 15 A/AC 250 V
    External fuseMini-circuit breaker B 6 A
    Power Factor Correction P.F.C.0.7
    Rated voltage UNDC48V
    Rated current IN2,5 A
    Heat dissipation19 A @ AC 230 V
    Setting range Uout min./Uout max.45-55 V
    Accuracy±1 %
    Load regulationSingle ±1 %, Parallel ±5 %
    Line regulation±0.5 %
    Rise time1 s
    Temperature coefficient±0.03 % / °C
    Ripple and Noise50 mV
    Hold up time25 ms @ 115 V / 30 ms @ 230 V
    Status indication DC ON LED green≥37–43 V
    Status indication DC LOW LED red≤37–43 V
    Parallel / redundant modemax. 3 units at 90% load current, manual switch S/P
    Efficiency87 %
    Over voltage protection125–145 %
    Rated over load protection105–125 %
    Short circuitCurrent limit
    Switching frequencyapprox. 80 kHz
    Insulation voltage input / outputDC 4.2 kV
    Insulation voltage input / groundDC 2.1 kV
    Insulation voltage output / groundDC 700 V
    Insulation resistance at DC 500 V100 MΩ
    DeratingCapacity -2.5 %/°C starting at 60 °C
    Operation temperature range-25 °C … +70 °C (Derating)
    Storage temperature range-25°C…85°C