722986 Lutze regulated, 480 W CPSB1-480-24R
Артикул «Первый ZIP»:1351124
Артикул производителя:722986
Доп. код производителя:CPSB1-480-24R
  • Part No.722986
    TypeCPSB1-480-24R
    Article on request
    PU1 piece
    Power supply
    regulated, 480 W
    Switchmode power supply, PFC, Single-phase
    Input AC 90–132 V, AC 187–264 V
    Output 24 V, adjustable
  • Number of phases1
    Rated voltage UNAC 120/240 V
    Operation voltage rangeAC 90–132 V / AC 187–264 V
    Line frequency47–63 Hz
    Rated current IN7.2 A @ AC 120 V / 4.3 A @ AC 230 V
    Inrush current<35 A
    External fuseMini-circuit breaker C 16 A (required)
    Power Factor Correction P.F.C.>0.6
    Rated voltage UNDC24V
    Rated current IN20 A
    Max. output current30 A, 5 s @ 24 V
    Short-circuit current30 A (>50 A Hiccup)
    Heat dissipation<45 W @ AC 230 V
    Setting range Uout min./Uout max.23-28 V
    Load regulation<1 %
    Ripple and Noise<100 mV pp
    Hold up time>35 ms (AC 240 V)
    Status indication DC ON LED green≥21.6 V
    Status indication DC LOW LED red≤21.6 V
    Parallel / redundant modemax. 4 devices / via internal decoupling diodes
    Efficiency>92 % @ AC 240 V
    Over voltage protectionyes
    Rated over load protectionyes
    Short circuitHiccup Mode / Current limit
    DC ON Control (Rdy)N/O contact
    Switching voltageAC 300 V / DC 150 V
    Switching currentAC/DC 1 A
    Switching capacity300 VA / 30 W
    Isolation voltageAC 500 V
    Switching frequencyapprox. 70-110 kHz
    Insulation voltage input / outputAC 3.0 kVeff
    Insulation voltage input / groundAC 2.0 kVeff
    Insulation voltage output / groundAC 0.7 kVeff
    Derating>45 °C -10 W/°C
    Operation temperature range-20 °C … +60 °C (Derating)
    Storage temperature range-25°C…85°C