DK50-UV-190/115b/147 Pepperl+Fuchs Print mark luminescence scanner
Print mark luminescence scanner, detection range: 190 mm, UV light, light/dark ON, Teach-In, timer function, NPN output, PNP output, cable with M12 plug
Артикул «Первый ZIP»:131255
Артикул производителя:DK50-UV-190/115b/147
Наличие
Наличие
Только под заказ.
Ориентировочный срок поставки: 42 дня.
Цена
Цена
Требуется запрос производителю.
Ответим на Ваш запрос завтра 15.05.2026 в течение дня.
    • Detect marks on irregular backgrounds
    • Sense invisible or nearly invisible marks
    • Compact, space-saving construction
    • Integral timer available
    • Differentiate degrees of luminescent contrast
    • Automatic or incremental teach
  • Описание оборудования
    Общие характеристики
    Дальность обнаружения0 ... 190 mm
    Источник светаLED
    Тип светаModulated UV light
    Изображение пятна света2.2 mm at 25.4 mm sensor range
    Индикаторы/операционные средства
    Индикатор функцииLED red, lights up with receiver lit
    Электрические характеристики
    Рабочее напряжение10 ... 30 V DC