GL50-IR/32/40a/98a Pepperl+Fuchs Photoelectric slot sensor 198053
Photoelectric slot sensor, zinc pressure diecast housing, 50 mm slot width, infrared light, light/dark ON, sensitivity adjuster, DC version, PNP output, 3 pin M8 plug
Артикул «Первый ZIP»:131171
Артикул производителя:GL50-IR/32/40a/98a
Доп. код производителя:198053
Наличие
Наличие
Только под заказ.
Ориентировочный срок поставки: 28 дней.
Цена
Цена
Требуется запрос производителю.
Ответим на Ваш запрос сегодня в течение дня.
    • Optimized for the detection of small parts
    • High switching frequency
    • Multiple device installation possible, no mutual interference (no cross-talk)
    • Sensitivity adjuster and light/dark switch as standard features of this series
    • Infrared light
    • Degree of protection IP67
    • cULus approval
    • Diecast zinc housing, powder coated
  • Описание оборудования
    Общие характеристики
    Источник светаIRED
    Тип светаModulated infrared light
    Размер цели0.3 mm
    Ширина прорези50 mm
    Функциональная безопасность связанных параметров
    Средняя наработка на отказ (MTTFd)1290 a
    Время выполнения задачи (TM)20 a
    Диагностический Охват (DC)0 %
    Индикаторы/операционные средства
    Индикатор функцииLED red in connector
    Элементы управленияSensitivity adjuster, light/dark switch
    Электрические характеристики
    Рабочее напряжение10 ... 30 V DC, class 2