GL80-RT/30/40a/98a Pepperl+Fuchs Photoelectric slot sensor 201769
Photoelectric slot sensor, zinc pressure diecast housing, 80 mm slot width, red light, light/dark ON, sensitivity adjuster, DC version, NPN output, 3-pin M8 plug
Артикул «Первый ZIP»:131178
Артикул производителя:GL80-RT/30/40a/98a
Доп. код производителя:201769
Наличие
Наличие
Только под заказ.
Ориентировочный срок поставки: 77 дней.
Цена
Цена
Требуется запрос производителю.
Ответим на Ваш запрос сегодня в течение дня.
    • Optimized for the detection of small parts
    • High switching frequency
    • Multiple device installation possible, no mutual interference (no cross-talk)
    • Sensitivity adjuster and light/dark switch as standard features of this series
    • Visible red light
    • Degree of protection IP67
    • cULus approval
    • Diecast zinc housing, powder coated
  • Описание оборудования
    Общие характеристики
    Источник светаLED
    Тип светаModulated visible red light
    Размер цели0.3 mm
    Ширина прорези80 mm
    Функциональная безопасность связанных параметров
    Средняя наработка на отказ (MTTFd)1290 a
    Время выполнения задачи (TM)20 a
    Диагностический Охват (DC)0 %
    Индикаторы/операционные средства
    Индикатор функцииLED red in connector
    Элементы управленияSensitivity adjuster, light/dark switch
    Электрические характеристики
    Рабочее напряжение10 ... 30 V DC