SLC60-300 Pepperl+Fuchs Safety light curtain
Артикул «Первый ZIP»:131560
Артикул производителя:SLC60-300
    • Sensing range up to 15 m
    • Resolution 60 mm
    • Protective field height up to 1800 mm
    • Optional with ATEX certificates for zone 2 and 22 and degree of protection IP66 (Option 133)
    МаркировкаCE
    Высота области защиты300 mm
    Количество лучей8
    Рабочий режимCan be selected with or without start/restart disable
    Оптическое разрешение60 mm
    Электрические характеристики
    Рабочее напряжение24 V DC (-30 %/+25 %)
    Выход
    Безопасный выход данных2 separated fail safe semiconductor outputs
    Выходной сигнал1 PNP each, max. 100 mA for start readiness and OSSD status
    Напряжение коммутацииOperating voltage -2 V
    Ток коммутацииMax. 0.5 A